Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Turizmdatabank ve magaza.turizmdatabank.com kimdir?

Turizmdatabank ve magaza.turizmdatabank.com; turizm yatırımcıları, işletmeciler ve turizm profesyonallerine; bilgi, rapor, data ve araştırma sunmaktadır.

Turizm ve ekonomi konularında 20 yıldan bu yana, analiz, araştırma ve raporlama konularında uzmanlaşan araştırmacı Erol KARABULUT tarafından yayına hazırlanan Turizmdatabank.com, ülkemiz turizminin yönetim kademelerindeki profesyonellerin ihtiyaçları doğrultusunda yayın yapmayı amaçlamaktadır.

Turizmdatabank.com sitesinde; turizmle ilgili önemli konularda; rapor, araştırma ve istatistikler ile turizm yatırımları, turizm tedarikçileri gibi turizmin doğrudan etkilediği 56 sektörden haber ve analizler de bulunacaktır.

Erol KARABULUT, kimdir?

1971 Denizli doğumlu olan Erol Karabulut, İ.Ü. İktisat Fakültesi (İngilizce) bölümünü bitirdi. İKTİSAT Gazetesi ve DÜNYA Gazetesi’nde muhabir ve araştırmacı olarak çalıştı.
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Araştırma Geliştirme, Ekin Grubu Araştırma Birimi, Turizm Gazetesi ve Resort Dergisi’nde çalıştı.
Son dönemde Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Araştırma Birimi’nin yöneticiliğini yapan Karabulut, 2015 yılında Turizmdatabank’ı faaliyete soktu.
Karabulut aynı zamanda; Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) gibi sektör yapılarına yayın ve araştırmalar konusunda hizmet verdi. Ekonomi ve turizm sahalarında çok sayıda araştırma, kitap ve incelemeleri yayınlanan Karabulut; Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 2011 Araştırma İnceleme Yarışması Turizm Dalı ve Mehmet Kemal Dedeman 2012 Araştırma Geliştirme Ödüllerini aldı.
Ayten Karabulut ile evli olan Erol Karabulut, Gonca isimli bir çocuk babasıdır.

ŞİRKET BİLGİLERİ

ŞİRKET TÜRÜ: SERBEST MESLEK
TİCARET ÜNVANI: EROL KARABULUT
TURİZM DATABANK-TURİZM VERİBANKASI,
ADRES: Çankaya Mh. 6469 Sk. Doğru Yapı Koop (Başak Villaları). No: 16 / K4 Kepez-ANTALYA

VERGİ DAİRESİ: ANTALYA – Düden Vergi Dairesi Müdürlüğü
VERGİ NUMARASI: 5040319907
TC NO: 21175735078
SEKTÖR: TURİZM ARAŞTIRMALARI / SERBEST MESLEK
YÖNETİCİ: EROL KARABULUT

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Telefon : 90 530 330 31 67
erol@turizmdatabank.com
info@turizmdatabank.com
İnternet Adresi : www.turizmdatabank.com

Erol Karabulut tarafından hazırlanan ve bu sitede yayınlanan kitap, araştırma vb ürünler; T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İlim ve Edebiyat Eserleri statüsündedir. İşletmemizin bu durumu MB/ Gelir İdaresi Başkanlığı’nda tarafından da onaylanmıştır.